Kontakt

Nie Wiesz jak wybrać?
Wolisz zamówić przez telefon?

Skontaktuj się z nami:

telefonicznie

+48 660 425 802
+48 18 534 09 34

lub mailowo

sklep@valcoobaby.pl

Zakupy na raty
Wysyłka

Przy zakupie powyżej 200zł
wysyłka gratis!

Wszystkie przesyłki
są ubezpieczone

Zakupione produkty dostarczamy kurierem UPS lub GLS

Jaki wózek dla dziecka wybrać i jaki kupić najlepszy?

Jaki wózek dla dziecka wybrać

Narodziny dziecka są w każdej rodzinie wielkim wydarzeniem. Oprócz niezwykłych emocji są również przyczyną gromadzenia akcesoriów pomocnych w jego wychowaniu. Jednym z ich ważnych elementów staje się wózek.

Jaki kupić najlepszy?

Dla osób mało aktywnych wersje proste i tanie będą rozwiązaniem optymalnym. Nie ma sensu przepłacać, jeżeli wózek ma stanowić głównie dekorację. Wyzwaniem staje się wybór właściwego modelu przez rodziców aktywnych. Dla nich wózek jest zaraz po samochodzie drugim pojazdem, który przez wiele godzin dziennie będzie środkiem transportu, łóżeczkiem do usypiania dziecka, funkcjonalnym koszem na zakupy a nawet sprzętem treningowym dla osób ze sportowym zacięciem, lub matek chcących pozbyć się zbędnych kilogramów po porodzie. Warto zastanowić się, jakich funkcji oczekujemy i z jakich będziemy chcieli korzystać:

 • Wygoda dla dziecka. Jest absolutnym priorytetem wobec małego pasażera. Dla niemowlaków wybieramy wózki głębokie do leżenia, tak zwane gondole. Dla starszych dzieci będą to spacerówki, gdzie pozycja leżąca zapewni im spokojny sen na świeżym powietrzu a pozycja siedząca umożliwi baczną obserwację otaczającego świata. Budka powinna posiadać regulację pozycji i dać wystarczająco duży zakres widoczności. W upalne dni konieczna jest wentylacja zapobiegająca przegrzaniu. Otrzymujemy ją dzięki rozsuwanym, bocznym okienkom i zwijanej pokrywie dachowej. W okresach słoty, zabudowa powinna chronić przed wiatrem i mżawką. Dobrym pomysłem są praktyczne, wewnętrzne kieszenie na ulubione zabawki. Podczas dłuższych postojów dziecko będzie miało zajęcie. Niektóre modele oferują wiele pożytecznych akcesoriów. Mogą nimi być tacki, podstawki pod kubek lub butelkę, śpiworki itp. Dopełnieniem podstawowych cech przeznaczonych dla malucha, jest amortyzacja. Nie zawsze jeździmy przecież po równej nawierzchni. Funkcję tę po części mogą pełnić pompowane koła.

 • Wygoda dla rodziców. Wózek często przenosimy, więc istotny jest jego ciężar. Może mieć kluczowe znaczenie dla osób mieszkających na wyższych piętrach. Wozimy go również w samochodzie i zostawiamy czasem w wąskich przejściach. Tu bardzo przydatna jest funkcja składania. Im szybsza i łatwiejsza, tym mniej będzie nas denerwować, zwłaszcza podczas takich okoliczności jak rzęsisty deszcz. Ciekawym rozwiązaniem są wózki wielofunkcyjne . Mogą służyć jako gondole w pierwszych miesiącach, foteliki samochodowe lub ,,kołyski” do przenoszenia śpiącego dziecka. Ich posiadanie uwalnia nas od kupowania dwóch wózków i rozkłada w czasie dokupywanie akcesoriów dla dorastającej pociechy. W wersjach wielofunkcyjnych proces przeobrażania pojazdu powinien odbywać się w sposób błyskawiczny. W dobrych modelach wymiana elementów lub kółek za pomocą jednej ręki trwa zaledwie kilka sekund. Ważnym elementem jest regulacja rączki. Ma znaczenie przy różnym wzroście rodziców.

 • Wygoda na zakupach. Większość wózków zaopatrzona jest w praktyczne torby. Ich pojemność oraz funkcjonalność trzeba dopasować do indywidualnych potrzeb. W rodzinach wielodzietnych torba powinna mieć naprawdę duże rozmiary. Wieszanie siatek z boku może spowodować wywrotkę. Ważnym elementem podczas poruszania się wózkiem w sklepie jest jego zwrotność. Decyduje o niej technologia i jakość wykonania przednich kółek.

 • Bezpieczeństwo. Hamulec postojowy zapobiega zsuwaniu się wózka na nierównościach terenu w trakcie przystanków podczas jazdy. Musi być niezawodny. Hamulec ręczny natomiast ułatwia poruszanie się na stromych zjazdach lub schodach. Pasy bezpieczeństwa zapobiegają wysunięciu się malucha z wózka. Dobrze jest też mieć na nie podgląd w postaci niewielkiego okienka w daszku zabudowy. Poruszanie się po zmierzchu niesie wiele zagrożeń. Można kupić modele z wmontowanymi odblaskami lub zaopatrzyć się w przenośne, czerwone światełka używane przez rowerzystów. Markowe wózki zawsze posiadają certyfikaty bezpieczeństwa.

 • Aktywny styl życia. Zajmowanie się dzieckiem wcale nie musi oznaczać rezygnacji z uprawiania ulubionych dyscyplin sportowych. W krajach rozwiniętych bardzo popularne są modele przystosowane do tego celu w sposób super profesjonalny. Dla amatorów joggingu dedykowane są specjalne modele, czyli Joggery, natomiast dla miłośników jednośladów – przyczepki rowerowe dla dzieci. Zazwyczaj modele te są wielofunkcyjne i po krótkiej przemianie posłużą również do spaceru i zakupów. Są niestety najdroższe, ale wysoką cenę znakomicie rekompensuje szeroki zakres ich możliwości. Wózki te mogą stanowić również znakomity bodziec i okazję do poprawienia swojej figury po wyczerpującej ciąży.

 • Gwarancja. Wysoka jakość produktu kilkukrotnie zmniejsza prawdopodobieństwo reklamacji. Mając pecha, możemy znaleźć się jednak w tej niewielkiej grupie. Potrzebujemy zatem, sprawdzonego producenta z niezawodnym serwisem i uczciwego sprzedawcę, który naszą reklamację skutecznie wyegzekwuje.

 • Cena. Kierując się tym parametrem zawsze warto sprawdzić lepiej wyposażone modele. W efekcie możemy zapłacić nieco więcej jednorazowo, ale znacznie zaoszczędzić, nie dokupując później pojedynczych akcesoriów.

Z pełną ofertą wózków dziecięcych w naszym sklepie, można się zapoznać w następujących zakładkach:

 • spacerowe
 • wielofunkcyjne
 • rowerowe
 • do biegania
 • głębokie
 • bliźniacze

Lista wszystkich produktów umieszczona jest w linku mapa serwisu

Newsletter - zapisz się

Dowiaduj się na bieżąco o nowościach i promocjach.